Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: L.A Noire TÜRKÇE TAM ÇÖZÜM

 1. #1

  • Offline
  • Emektar Üye

  Üyelik tarihi
  Jan 2012
  Nereden
  İstanbul
  Mesajlar
  2.114
  Teşekkür Et
  104
  379 Konusuna 645 Teşekkür Almış

  L.A Noire TÜRKÇE TAM ÇÖZÜM

  Önemli uyarı: Davaları 5 yıldızla çözebilmek için yalnızca delilleri toplamak ya da doğru soruları sormak yeterli değil. Bunun için görevler sırasında etrafa verdiğiniz hasara ve yayaların hayatını tehlikeye atmamaya özen göstermeniz gerekiyor.

  Bölüm 1 - Patrol Desk görevleri

  Bu görevler oyunun "Tutorial" olarak görebileceğimiz öğretici görevleri aslında. Çok basitler ve sizi oyuna iyice ısındırmayı başarıyorlar. Cole Phelps yani kendimizle tanışıyoruz. Ayrıca partnerimiz Ralph Dunn ile birlikte LA sokaklarını ufak suçlardan temizleyeceğiz.

  Görev 1: Upon Reflection  Olay yeri

  Olay yerine geldiğinizde, ilk iş olarak gazeteyi okumayı ihmal etmeyin. Gazete yolun sağ tarafında bulunuyor. Dümdüz ileri koşun ve kapıya sıçramış kanı inceleyin. Daha sonra kapıya bakarken solunuzda kalan iki binanın arasındaki bölgeye girin ve hemen üzerinizde bulunan cama bakarken "X" tuşuna basarak silahı bulun. Silahın yansıması camda görünüyor yani silah karşı binanın çatısında olmalı.

  İleriye doğru koşun ve sola dönerek binanın su gider borularından çatısına tırmanın. Az önce camdan yansımasını gördüğünüz silah bu çatıda merdivenden çıktığınızda solunuzda bulunuyor. Silahı alın ve inceleyin. Üzerinde bulunan seri numarasını görene dek hareket ettirin. Ayrıca bu arada silahtan iki merminin ateş aldığını da görün ve silahı bırakın. Aşağı inin ve partnerinizle konuşarak silah dükkanına gidin.

  Silah dükkanı

  Dükkanın sahibi size hemen Smith & Wesson silahların kayıt defterini verecek. Defteri inceleyin ve silahta yazan seri numarasıyla aynı olan satırı bulup etkileşim tuşuna basın. Silahın sahibinin adresini almış oldunuz. Errol Schroeder'in adresine ve 2 numaralı dairede oturduğunu öğrendik. Arabanıza binin ve Errol'un evine gidin.

  Errol'un evi

  Errol'un evine geldiğinizde, Errol partnerinizi yumruk atıp bayıltacak ve sizde Errol'u dövmek zorunda kalacaksınız. Son olarak açık olan çekmecedeki not defterine bakın ve davayı sonlandırın.

  Görev 2: Armed and Dangerous

  Partnerinizle birlikte Westlake Savings and Loan adlı bankanın önüne geliyorsunuz. Arabanın arkasından tüfeğinizi alın ve herkesi öldürün. Binanın içerisine girerek kalan 3 kişiyi de vurun ve görevi bitirin. Bu üç kişiden ikisi giriş katında, üçüncüsü ise, ilk ikisini öldürdükten sonra hemen üstünüzdeki balkonda belirecek.

  Görev 3: Warrants Outstanding

  Wendell kardeşleri kovalamaya başlayın. Çatılarda devam eden kovalamacanın ardından sizi tuzağa düşürecek. Yerden kalkın ve kafasını kırın. Kendisini dövdükten sonra dava sonuçlanmış olacak.

  Görev 4: Buyer Beware

  Olay Yeri

  Cesedi inceleyin ve cebinden fişi alın. Ceset ile sokak arasındaki mermileri kontrol edin. Çöp kutusunda bulunan FN Browning pistolü alın. Turuncu gömlekli insanın ifadesini alın ve ayakkabı dükkanına girin. Clovis Galletta ile tanışacaksınız. Vermeniz gereken cevaplar:
  Witness Account: Yalan - Deliliniz: Layaway Voucher
  Murder suspect: Şüpheli
  Details of Shooting: Doğru

  Eagleson'ın Silah Dükkanı

  Silah dükkanının sahibiyle konuşun ve Edgar Kalou isimli şahsiyetin silahın sahibi olduğu ve bakıma geldiğini öğrenin. Dükkandan çıkın ve Hartfield's Jewelery Store'a gidin

  Hartfield's Jewelery Store

  Edgar Kalou ile konuşun. Tabii konuşurken onun Edgar olduğunu anlayamayacaksınız ama hemen peşinden koşmaya başlayın. Parka doğru devam edin ve silahınızı çekerek yuvarlak dolana kadar hedefin üzerinde tutun. Edgar tutuklanacak.

  Interrogation Room

  Sorgu odasına geldiğinizde Edgar Kalou ile konuşmaya başlayın. Vermeniz gereken cevaplar:

  Argument with Gage: Yalan - Deliliniz: Clovis Galletta tarafından yapılan itiraf
  Possible religious motive: Şüpheli

  Edgar Kalou'yu cinayetle suçlayın ve davayı kapatın. Tebrikler, rütbe atladınız...

  Bölüm 2: Traffic Desk görevleri

  Görev 1: The Driver's Seat

  Olay Yeri

  Arabayı inceleyin. Kanlı boruyu inceleyin. Stenzel marka gözlüklerle sürücünün ehliyetini incelemeyi de unutmayın. Arabanın bagajını açın ve Live Hog Receipt'i alın. Nate Wilkey'i sorgulamanız gerekiyor. Vermeniz gereken cevaplar:

  Purpose at scene: Doğru
  Knowledge of Adrian Black: Doğru
  Concents of wallet: Şüpheli
  Bloodstained pipe found: Doğru

  Buradan ayrılıp Black Residence'a gidin.

  Black Residence

  Eşle görüştükten sonra evi aramaya başlayın. Adrian’ın odasına girin ve tren biletini inceleyin. Cavanagh Bar’ın kibritlerini inceleyin. Stenzel gözlüklerin kabını ve arkasında başka bir kadının imzası ve notu olan fotoğraf çerçevesini inceleyin. Margaret’in yatak odasına gidin ve orada bir fotoğraf daha bulacaksınız. Yemek masasının üzerinde duran gazeteyi okumayı ihmal etmeyin. Evin çeşitli noktalarında Cavanagh’s Bar’ın kibritleri var ve hepsini inceleyin. Bu şekilde müdavimi olduğunu öğreneceksiniz.
  Daha sonra masanın üzerinde bulunan Instaheat faturası ve afişini inceleyin. Afişi ters çevirmeyi sakın unutmayın çünkü başka bir ipucu daha elde edeceksiniz. Telefonu kullanarak R&I’ı arayın ve Cavanagh’s Bar’ın adresini alın. Az önce mutfakta bulunan kapıdan dışarı çıkarak Instaheat ısıtıcısının altında bulunan bütün boruları doğru yerlerine takın. Eksik olan parça olay yerinde bulduğumuz parçayla aynı. Tekrar içeri dönün ve Margaret’i sorgulamaya başlayın. Cevaplar:

  Slaughterhouse receipt: Doğru
  Location of Adrian Black: Doğru
  Alibi for Mrs. Black: Doğru
  Cavanagh’s Bar matchbook: Doğru
  Stenzel glasses case: Doğru
  Photograph signed “Nicole”: Yalan – Deliliniz : Fotoğrafın arkasındaki imza

  Evden çıkın ve Cavanagh’s Bar’a gidin.

  Cavanagh’s Bar

  Frank Morgan’ı sorgulayın. Cevaplarınız:

  Link to abandoned vehicle: Yalan – Delil: Receipt for live hog
  Location of Adrian Black: Şüpheli

  Bu noktada Frank’ı tutuklayıp tutuklamayacağınız tamamiyle sizin elinizde. İki türlü oynanışta da hiçbir fark olmadığından isterseniz tutuklayın isterseniz tutuklamadan bırakın. Eğer Morgan’ın evine polis aracına binerek giderseniz, telsizden “Swine Blood” ipucunu alacaksınız.

  Morgan’s Apartment

  2 numaralı daireye gidin ve Adrian Black ile karşılaşın. Camdan çatıya kaçacak siz de kovalayacaksınız. Bekowsky köşeye sıkıştıracak ve dava çözülecek.

  Görev 2: A Marriage Made in Heaven

  Crime Scene

  Ray’s Cafe’nin dışındaki cesedi inceleyin. Hayat sigortası poliçesini bulacaksınız. Ceketin cebinde cüzdan bulacaksınız. Sorgu hakiminin anlattıklarını dinleyin. Bu dakikadan sonra kendisine Coroner diyeceğim karışıklık olmasın. Coroner ile konuştuktan sonra lastik izleri ve kan izlerini araştırın. Hemen kafeyi karşınıza aldığınızda binanın solunda kalan ara sokağa girdiğinizde çöp kutusunda duran bıçağı almayı sakın unutmayın. Ardından içeri girin v e Shannon Perry ile konuşmaya başlayın. Cevaplar:
  Eyewitness report: Doğru
  Suspect vehicle description: Doğru
  Argument overheard: Şüpheli

  Ray’s Cafe’ye girin ve barda duran üçüncü gazeteyide okuyun. Ardından Dudley Lynch ile konuşun. Cevaplar:

  Hit and run incident: Şüpheli
  Association with victim: Doğru
  Argument overheard in bar: Şüpheli
  Joint business venture: Şüpheli

  Telefona gidin ve R&I’ı arayın. Aracın sahibinin adresini öğreneceksiniz. Bu adrese doğru yola çıkın.

  Shelton Residence

  Shelton kaçmaya çalışacak. Aracınızla takip edin ve yoldan çıkarana kadar takibi sürdürün. Eğer zorlanıyorsanız partnerinizin oturduğu koltuk tarafına aracı alırsanız partneriniz ateş edecektir, gerektiği kadar yaklaşın hatta dibine kadar girin ve partnerinizin ateş etmesini sağlayın. Lastikleri patlatıp aracı yoldan çıkaracaktır.

  Pattison Residence

  Lorna Pattison ile görüşün. Cevaplar:

  Hit and run incident: Şüpheli
  Nature of argument: Şüpheli
  Partnership with Leroy Sabo: Yalan – Deliliniz: Sigorta poliçesi

  Telefona gidin ve Coroner’dan gelen mesajı dinleyin. Sizi morga çağıracak. Aracınıza binin ve morga gidin.

  Central Morgue

  Otopsi sonuçlarını Coroner’dan öğrenin ve Pattison Residence’a doğru yola çıkın.

  Pattison Residence

  Eve geri dönün ve Lorna Pattison’u tutuklamayı deneyin. Bu sırada Leroy sabo kaçmaya başlayacak ve siz de kovalayıp yakaladığınızda dava çözümlenmiş olacak.

  Görev 3: The Fallen Idol

  Crime Scene

  Tepeden aşağı inin ve aracı inceleyin. Aracın içerisinde bulunan iç çamaşrını ve bagajda bulunan mektubu inceleyin. Shrunken Head için Coroner ile konuşun. Ardından tepeye tekrar çıkın ve ambulansın yanına giderek oyuncu June Ballard ile konuşun. Cevaplar:

  Doping allegation: Şüpheli
  Injured female passenger: Yalan – Delil: İç çamaşırı
  Fake shrunken head: Şüpheli
  Suspect “Mark Bishop”: Şüpheli

  Central Receiving Hospital

  Hemşire ile konuşun. Ardından Jessica Hamilton’ın odasının önündeki doktorla konuşun. Ardından odaya girin ve yatağın ayak ucunda bulunan hasta dosyasını okuyun. Ardından Jessica’yı sorgulayın. Cevaplar:
  Crash incident report: Yalan – İç çamaşırı
  Contact with parents: Yalan – Annesinden gelen mektup
  Assocation with Bishop: Şüpheli
  Evidence of criminal abuse: Doğru

  June Ballard’ı kafeye kadar takip edin. İçeri girip bir koltuğa oturun ve gazeteyle görünmez olun. Mark Bishop’ın apartmanına yönlendirileceksiniz. Gidebildiğiniz kadar çabuk gitmeniz gerekiyor çünkü geç kalırsanız davayı beş yıldızla çözmeniz mümkün değil.

  Bishop’s Apartment

  Gloria Bishop ile tanışın ve apartmanı incelemeye başlayın. Yatak odasının olduğu katta 20.000 dolarlık çeki bulun. Mark Bishop’a verilen “Saddle Award” a bakmayı unutmayın. Film seti fotoğrafını ve film seti replikasını inceleyin. Oturma odasında bulunan aksesuar dükkanı fotoğrafına da göz attıktan sonra Gloria Bishop’u sorgulamaya başlayın. Cevaplar:
  Domestic disturbance: Şüpheli
  Whereabouts of Bishop: Doğru
  Check for $20.000: Yalan – Delil: 20.000 dolarlık çek
  Abuse of jessica Hamilton: Şüpheli

  Telefona gidin ve film aksesuarları dükkanının adresini alarak arabanıza atlayın ve yola koyulun.

  Silver Screen Props

  Marlon Hopgood ile konuşun ve sizi ses akyıt stüdyosuna götürmesini bekleyin. İçkilerin durduğu rafta bulunan Chloral Hydrate (Hidro klorür)’a göz atın. Aynaya bakın ve arkasında gizli duran kamerayı görün. Hemen binadan çıkın ve arka tarafa dolaşarak sağ tarafta bulunan dördüncü gazeteyi de okuyun. Shrunken Head’leri inceleyin ve sahte duvarı bularak içeri girin. Jessica Hamilton’ın boş film kabını inceleyin. Jungle Drums film kabını da incelemeyi unutmayın. Ardından Marlon Hopgood’un yanına gidin ve sorguya başlayın. Cevaplar:

  Association with Bishop: Yalan – Delil: Chloral Hydrate / Boş film kabı
  Whereabouts of Bishop: Doğru
  Relationship with June Ballard: Yalan – Delil: Boş film kabı
  Blackmailing Bishop: Yalan – Delil: Boş film kabı

  Ara videodan sonra isterseniz mafya üyelerini öldürebilir ya da öldürmeden kaçabilirsiniz. İki türlü de sonuç olarak film setine doğru yola çıkmanız gerekiyor.
  Movie Set

  Mark Bishop siz oraya vardığınızda kaçmaya başlayacak. Takip edin ve yakalayana kadar peşinden koşun. Yakaladığınızda bu kez McAfee’nin adamları olay yerine gelecek ve sizin Bishop’u ölmeden setten çıkarmanız gerekecek. Burada oyun sizi zaten yönlendireceğinden en alta inene kadar devam edin. En alta indiğinizde sağ üstte bulunan varilleri vurun ve seti yıkın. Tebrikler, cinayet masasına yükseldiniz.

  Bölüm 3: Homicide Desk görevleri

  Oyunun belki de en zevkli bölümüne gelmiş bulunuyorsunuz. Beş görevden oluşan cinayet masası, hem elde edeceğiniz sonuç açısından hem de oynanışı açısından L.A. Noire’ın zirve yaptığı yerdir benim gözümde. Neyse lafı fazla uzatmadan devam edelim isterseniz.

  Görev 1: The Red Lipstick Murder

  Crime Scene

  Ayak izlerini, çantanın içinde bulunan ruju inceleyin. Golden Globe’u oturağın oradan alın ve bulmacayı çözün. Oldukça basit bir bulmaca ve tek yapmanız gereken halkaları en alttakine denk getirecek şekilde, dünyadaki kıtaları yerlerine koymak. Çözdüğünüzde Bamba Club çakmağını alacaksınız.

  Cesedi inceleyin ve Coroner ile konuşun. Cesedin başına ve parmaklarına bakmayı unutmayın. Arabanıza binin ve Bamba Club’a doğru yola çıkın.

  The Bamba Club

  Barmenle konuşun ve barın arka tarafına giderek Dick McColl ile konuşun. Cevaplar:

  Suspect seen with victim: Doğru
  Ring stolen from victim: Şüpheli
  Knowledge of husband: Şüpheli

  Konuşmanın ardından telefona gidin ve aracın plakası için konuşun. Arabanıza binin ve Henry Residence’a gidin.

  Henry Residence

  Eve girin ve kapının hemen önünde bulunan gazeteyi alarak 5. gazetenizi de okumuş olun. Yatak odasına giderek boş yüzük kutusunu inceleyin. Yemek odasında bulunan kadın ayakkabısını, mutfaktaki kırım camları ve buzdolabında bulunan notu inceleyin. Evden çıktığınız anda komşulardan biri karşınızda belirecek. Onunla konuşarak son ipucunu da elde edin ve Jacob Henry’s Apartment’a gidin.
  Jacob Henry’s Apartment

  Mutfak tezgahında bulunan dosyanın üzerindeki boş kağıda bakın ve kaleminizle karalayarak üzerindeki Death Threat Note’u açığa çıkarın. Yatak odasına giderek ayakkabılarla çantayı inceleyin. Ardından Jacob Henry’i sorgulamaya başlayın. Cevaplar:

  Movements of victim: Yalan – Husband’s Alibi
  Last contact with victim: Doğru
  Motive for murder: Yalan – Death Threat Note

  Jacob ortağınıza yumruk atınca dövmek zorunda kalacaksınız. Dövdükten sonra telefona gidin ve mesajlarınızı dinleyin. Hemen hızlıca Police Station’a dönün. Burada önemli bir nokta var, polis istasyonuna gitmeden de görevi bitirebilirsiniz aslında. Çünkü katil Mendez ve sizin onun evine giderek yakalamanız durumunda dava çözülmüş olacak.

  Fakat benim size tavsiyem önce polis istasyonuna giderek Henry’i tekrar sorgulayın ardından Mendez’in evine giderek onu kovalayın ve yakalayın.

  Jacob Henry’nin ikinci sorgusunun cevapları:

  Access to murder weapon: Yalan – Husband’s alibi
  Lipstick markings: Doğru
  Deterioration of marriage: Yalan – Matiral problems
  Missing jewelry: Doğru

  Görev 2: The Golden Butterfly

  Crime Scene

  Polisle konuşarak sizi cesedin yanına götürmesini sağlayın. Ayakkabı izlerini inceleyin. Cüzdanı açın ve cesedin ismini öğrenin. Dierdre Muller maktulümüzün adı. Dierdre’nin cansız bedenini inceleyin ve özellikle boyun ve iki bileğine bakın. Coroner ile konuşup Moller Residence’a doğru yola çıkın.

  Moller Residence

  Michelle Muller ile konuştuktan sonra hemen babasının odasına giderek botları ve iki mücevher kutusunu inceleyin. Geriye dönüp Michelle’i sorgulayın. Cevaplar:

  Last contact with victim: Şüpheli
  Missing watch and rings: Doğru
  State of parents’ marriage: Şüpheli

  Konuşmanız bittiğinde babası Hugo Moller içeri girecek. Sorgulamaya başlayın

  Footprints at crime scene: Yalan – Size eight work boots
  Alibi for Hugo Moller: Yalan – Husband’s alibi
  Missing persons report: Şüpheli
  History of violence: Yalan – Butterfly brooch
  Konuşmanız bitince evden dışarı çıkın ve sizi çağıran komşuya doğru yolun karşı tarafına koşun. Konuşmanız biterken Hugo’yu kovalamaya başlayacaksınız. Yakaladıktan sonra yakmaya çalıştığı ayakkabıları inceleyin. Telefona koşun ve Belmont High School’un adresini alın. Arabaya bindiğinizde Central Morgue’den bir mesaj alacaksınız ve oraya doğru gideceksiniz.

  Central Morgue

  Cesedi, büyüteçin altındaki iplerden en alttakini ve iplerin hemen yanında duran ayak izlerine bakın. Telefonla konuşun ve mesajı alın. Arabanıza atlayın ve Belmont High School’a gidin.

  Belmont High School

  Polisle ve temizlikçiyle konuşun. Ağacın arkasından sizi gözetleyen çocuk tacizcisini kovalamaya başlayın ve yakalayın. Aracın bagajını açın ve Overalls (kıyafet), Rope ve Tire Iron’ı inceleyin. Sokağa koşun ve telefonla sorgulamaya hazır olduğunuzu polis istasyonuna bildirin. Arabanıza atlayın ce Central Police Station’a doğru yollanın.

  Central Police Station

  Burada hangisini önce sorgulayacağınızın bir önemi var çünkü yalnızca bir tanesi suçlu ve eğer önce Eli Rooney’i sorgularsanız( Sorgu odası 1’de duruyor) Henry Moller’ı sorgulamanıza gerek kalmadan içeri tıkabiliyorsunuz. O yüzden önce Interview Room 2’ye gidin ve Hugo Moller ile konuşun.
  Disposal of evidence: Doğru
  Access to braided rope: Şüpheli
  Victim’s vehicle recovered: Yalan – Overalls
  Access to tire iron: Yalan – Bloody tire iron

  Ardından Interview Room 1’e gidin ve Eli Rooney ile konuşun.
  Footprints at crime scene: Şüpheli
  Place of employment: Şüpheli
  Access to braider rope: Doğru
  Motive for Moller murder: Şüpheli

  Eli Rooney’i cinayetle suçlayın ve davayı kapatın.

  Görev 3: The Silk Stocking Murder

  Crime Scene

  Maktulün cesedini inceleyin ve boynuna, yüzük parmağına ve elindeki kütüphane kartına dikkat edin. Kanlı bölgeye gelin ve inceleyin. Ardından kan izlerini takip etmeye başlayacaksınız. Kan izlerini takip ederken doğru yolda olduğunuzu sırasıyla kadın şapkası, kanla kaplı duvarın yanında bulunan çöp kutunsun içindeki kadın ayakkabısı, borulara asılı ev anahtarı, yerdeki noktalarla şifrelenmiş kağıdı bularak anlayabilirsiniz.
  Kağıdı aldıktan sonra yangın merdiveninden devam edin ve güvercin kafesinin içinden mektubu alın. Karşı çatıya atlayın, yerdeki makyaj setini inceleyin. Boruya tırmanın ve yüzüğü, kanlı fırçayı ve cüzdanı bulun. Cüzdanın içerisinde kütüphane kartının diğer yarısını bulacaksınız. Arabanıza binin ve Antonia’s Residence’e gidin

  Antonia’s Residence

  Merdivenlerden yukarı çıkın ve Antonia’nın odasını bulun. Yatağında bulunan Attorney Letter’ı inceleyin. Çekmecesine bakın ve Charm Bracelet’ı taktığı fotoğrafını görün. Kırık camına göz atın ve camın dışından Iron Picket’i alın. Aşağı inerek Barbara Lapenti’yi sorgulayın. Cevaplar:

  Possible suspects: Doğru
  Movements of victim: Şüpheli
  Evidence of break-in: Yalan – Broken window
  Breakdown of marriage: Yalan – Charm bracelet photograph

  Maldonado Residence’e doğru yol alın.

  Maldonado Residence

  İki adamı da dövün ve tutuklayın. Arından evi incelemeye başlayın. Kibrit kutusu, meyve dükkanı kutusu ve mutfaktaki kanlı gömleği inceleyin. Yan komşularla konuşarak özellikle de 302 numaralı eve giderek Husband’s Alibi ipucunu elde edin. Arabanıza binin ve El Dorado Bar’a gidin.

  El Dorado Bar

  Barmenle konuşarak boşanma kağıtlarını alın. Sorgulayın.

  Missing jewelry: Şüpheli
  Movements of victim: Doğru

  Barın arkasına doğru gidin ve meyve teslim eden adamla konuşun. Meyve kutularını inceleyin ve en yakın telefona giderek mesajınızı dinleyin. Central Police Station’a doğru yola çıkıyoruz.

  Central Police Station

  Merdivenlerden aşağı inin ve yüzbaşıyla kanıt odasında konuşun. Şiiri ve Dahlia Killer’ın notunu okuyun. Ardından Maldonado’yu sorgulamaya başlayın.

  Last contact with victim: Yalan – Husband’s alibi
  Divorce proceedings: Yalan – Divorce papers
  Jewelry taken from body: Doğru
  Bloodstained shirt found: Şüpheli

  Sorgunun ardından Just Picked Fruit Market’e doğru yola çıkın

  Just Picked Fruit Market

  Clem Feeney’i sorgulayın. Cevaplar:

  Distinctive necklace: Şüpheli
  Contact with victim: Şüpheli
  Movements of victim: Doğru
  Tezgahın yanındaki kapıdan içeri girin ve odanın ağzına kadar alkolle dolu olduğunu görün. Çekmecede duran kolye kutusunu elinizdeki noktalarla şifrelenmiş kağıttaki şekillere göre çözün. Sırasıyla 2 - 5 - 3. Masada bulunan neşteri inceleyince videoya girecek ve Clem kaçmaya başlayacak. Yakalayıp tutuklayın ve davayı kapatın.

  Görev 4: The White Shoe Slaying

  Crime Scene

  Kurbanın cesedini inceleyin. Boyun kısmına baktığınızda ceketinin kuru temizleme etiketine dikkat edin. Tekerlek izlerini ve ayakkabı izlerini inceleyin. Olay yerinden uzaklaşın, bir araçla birlikte tanıklardan biri gelecek. Sorgulayın:

  Suspicious persons: Doğru

  Telefona gidin ve Superior Laundry Services’ın adresini alın. Arabanıza atlayıp Laundry Service’e gidin. Deftere bakarak F1363 Mrs. T. Taraldsen’i bulun ve adresini öğrenin. Tekrar arabanıza binin ve bu adrese gidin.

  43 Emerald Street

  Videodan sonra Lars Taraldsen’le tanışmış olacaksınız. Telefona gidin ve Bobby Ross için adres öğrenin. Yatak odasına gidin ve fotoğraf ile kibrit kutusunu inceleyin. Çamaşırhanede çantaya, ıslak cekete ve çamurlu botlara da bakmayı unutmayın. Çantanın içerisinde bulunan ehliyet ve ruja da göz atın. Dışarı çıkın ve teknenin ön tarafından sarkan ipe bakın. Tekrar içeri girin ve Lars Taraldsen’i sorgulamaya başlayın.
  Possible suspects: Yalan – Bow rope
  Alibi for Lars Taraldsen: Şüpheli
  Victim’s state of mind: Şüpheli
  Last contact with victim: Yalan – Wet Jacket

  Sorgudan sonra dışarı çıkın ve Baron’s Bar’a doğru yola çıkın.

  Baron’s Bar

  Benny Cluff’ı sorgulamaya başlayın. Cevaplar:

  Last contact with victim: Doğru
  Vagrant male suspect: Şüpheli
  Yellow Cab 3591: Doğru
  Kaçmaya başlayacak. Kovalayıp tutuklayın ve Richard Bates’i sorgulamaya başlayın.

  Contact with victim: Şüpheli
  Account of movements: Şüpheli

  Telefona gidin ve taksi için arama emri çıkartın. Bu sırada denizci arkadaş polis merkezine giderek teslim olmuş, bunu öğreneceksiniz. Merkeze gitmeden önce bir polis arabasına binerek şehirde dolaşmaya başlayın. Bir süre sonra anons gelecek ve taksinin yerini öğreneceksiniz.

  Yellow Cab Trace

  Taksinin adresi telsizden geldikten hemen sonra defterinizde bulunan Locations kısmından işaretleyerek hızla o bölgeye doğru gidin. Eğer aracı partnerinize kullandırırsanız taksiyi bulamayacaksınız. Kendini kullanın ve taksiciyle konuşun, kurbanın son hareketlerini öğrenin.

  Central Police Station

  James Jessop’ı sorgulamaya başlayın.

  Contact with victim: Şüpheli
  Incident with bates: Şüpheli
  Movements prior to murder: Şüpheli
  Cab ride with victim: Şüpheli

  Polis merkezinden çıkarken bir ara sahne girecek ve Hobo Camp’a doğru yola çıkacaksınız. Fakat siz buraya gitmeden önce Bus Depot’a gidin.

  Bus Depot

  İçeri girin ve ön masada oturan kadınla konuşun. Otobüs sürücüsü hakkında bilgiler alacaksınız ve otobüslerin rotasını gösteren haritaya göz atacaksınız. Ardından hemen aracınıza atlayın ve rotayı saat yönünde takip etmeye başlayın. Mutlaka sireninizi çalın ve gidebildiğiniz kadar hızlı gidin. Yakalamanız biraz uzun sürebilir ama elbet yakalayacaksınız.

  Frank Zeferelli ile kurbanın son hareketleri hakkında konuşun ve Hobo Camp’e doğru yola çıkın.

  Hobo Camp

  Stuart Ackerman’ı dövün. Yakalandıktan sonra kulübesini araştırın ve cüzdanın içerisindekileri, kanlı ipi ve 6. gazeteyi okuyun. Merkeze geri dönün.

  Central Police Station

  Stuart Ackerman’ın sorgusu:

  Motive for murder: Yalan – Bloodstained rope piece
  Contact with victim: Şüpheli
  Alibi for Stuart Ackerman: Şüpheli ya da Yalan – Purse

  Tebrikler bir davayı daha çözdünüz.
  Görev 5: The Studio Secretary Murder

  Pawnbroker

  Size uzattığı iki yüzüğü de inceleyin. Ardından içerideki adamla konuşarak dükkanı terk edin. Railyard’a doğru yola çıkın.

  Railyard

  Coroner ile konuşun. Kurbanın parmaklarını ve başını inceleyin. Etrafta sarı delil işaretleriyle işaretlenmiş her şeyi inceleyin. El çantası, yırtık mektup, kibrit kutusu, alışveriş listesi ve Movie Lot ID’yi inceleyin. Çalışan siyahi arkadaşla konuşun.

  Interference with evidence: Doğru
  Discovery of victim’s body: Şüpheli

  Telefona gidin ve Levine’s Liquor’ün adresini alın. Arabaya atlayıp buraya yola çıkın.

  Levine’s Liquor Store

  Evelyn’in yatağında bulunan metafizik kitabını ve lobutu inceleyin. Robbins’i sorgulamaya başlayın.

  Contact with victim: Doğru
  Relationship with victim: Doğru

  Knowledge of McCaffrey: Şüpheli

  Arabaya binin ve Mensch’s Bar’a doğru yola çıkın

  Mensch’s Bar

  Grovesnor McCaffrey’i sorgulamaya başlayın

  Criminal history: Şüpheli
  Relationship with the victim: Yalan – Book

  Central Police Station

  Kanıt odasına gidin ve ara videoyu izleyin. Telefona giderek Grosvenor McCaffrey’in adresini öğrenin. Önce bowling salonuna gidin.

  Rawling’s Bowling Alley

  Masada oturan Florence Jenkins ile konuşun. İçerideyken lobutları karşınıza alacak şekilde durduğunuzda en sol tarafta bir yol var ve kapıya açılıyor. Kapıya gidin ve içeri girin. Tiernan kaçmaya başlayınca kovalayıp yakalayın.
  McCaffrey’s Apartment

  6 numaralı kapıya gidin ve içeri girmek için tekmeleyin. Yarım mektubun diğer parçasını bulacaksınız. Ayrıca kanlı bir lastik levyesi göreceksiniz. Komşunun gelip de “hop” demesinin ardından McCaffrey’in çatıda olduğunu öğreneceksiniz. Çatıya çıkın ve kaçan McCaffrey’i yakalayın. Polis merkezine doğru yola çıkın.

  Central Polcie Station

  Önce Interview Room 1’e giderek James Tiernan’ı sorgulayın.

  Relationship with victim: Yalan – Victim last seen
  Victim’s book found: Şüpheli
  Alibi for James Tiernan: Yalan – Liquor purchase
  Access to murder weapon: Şüpheli

  Sorguyu bırakın ve Interview Room 2’ye giderek McCaffrey’i sorgulayın.

  Alibi for McCaffrey: Yalan – Torn letter
  Access to tire iron: Yalan – Tiernan’s accusation

  Sorgudan sonra telefona giderek McCaffrey’in suç geçmişini öğrenin. Tekrar birinci odaya dönün ve Tiernan’a soruyu sorun.

  Events prior to murder: Yalan – McCaffrey’s accusation

  Cinayetle suçlamadan sorguyu bırakıp iki numaralı odaya geri dönün ve McCaffrey’e son sorunuzu sorun.
  Military service: Yalan – McCaffrey’s criminal record

  McCaffrey’i cinayetle suçlayın ve davayı kapatın.
  Görev 6: The Quarter Moon Murders

  Central Police Station

  Masanın üzerinde bulunan ipuçlarını inceleyin ve Pershing Square’e doğru yola çıkın.

  Pershing Square

  Fıskiyenin üzerine tırmanın ve mektupla birlikte, Elizabeth Short’un sosyal güvenlik kartını alın. İkinci ipucu sizi Hall of Records’a yönlendiriyor.

  Hall of Records

  Masada oturan güvenlik görevlisiyle konuşun ve merdivenlerden yukarı çıkın. Maintenance Room’u bulun ve merdiveni kullanarak yukarı çıkın. Dev avizenin üzerine çıkın ve üçüncü ipucuyla birlikte Dierdre Muller’in saatini bulun. Avize sallanmaya başladığında merdivenlere doğru sallayın ve atlayarak üçüncü ipucunun sizi yönlendirdiği L.A. Public Library’e doğru yola çıkın.
  L.A. Public Library

  Kulenin tepesine tırmanın. İnce yerlerde yürürken yavaş hareket edin ki düşmeyin. En tepede dördüncü ipucu ile birlikte Antonia’nın dini madalyonunu bulun. Westlake Tar Pits’e doğru yola çıkın.

  Westlake Tar Pits

  Bu bölge haritanın güneybatısında bulunuyor öncelikle onu söyleyelim. Buraya daha önce gelmediyseniz soru işareti ile işaretlenmiş şekilde duruyor ve haritadayken üzerine geldiğinizde Tar Pits olduğunu anlayacaksınız. Bataklığa girerek ortadaki adaya kadar yola platformlara doğru yürüyerek devam edin. Etrafı dört adet kütükle çevrili olanlar platformlar ve sağlamlar diğer bölgelerde batmaya devam ediyorsunuz. Hızlıca geçin ve ortadaki adaya ulaşın. Teresa Taraldsen’in ayakkabısı ile beşinci ipucunu bulun ve sizi yönlendirdiği L.A. County Art Museum’a doğru yola çıkın.

  L.A. County Art Museum

  Labirente girin ve ortasında bulunan altın renkli küreye doğru yaklaşın. Küreye geldiğinizde 6. ipucu ve Celine henry’nin yüzüğünü bulacaksınız. Bu ipucu da sizi daha önce gitmiş olduğunuz Intolerance Set’e yönlendiriyor. Arabaya atlayın bakalım.

  Intolerance Set

  Devasa merdivenleri tırmanmaya başlayın. Sallanan platforma geldiğinizde ortağınız kütüğü dayayana kadar dengede tutmanız yeterli olacak. Karşıya atlayın ve merdivenden aşağı kayarak tahtın olduğu yere gelin. Tahtın üzerinde bulunan 6. ve sonuncu ipucuyla birlikte

  Evelyn Summers’ın yüzüğünü bulacaksınız. Bu ipucu sizi Abandoned Church and Presbytery’e yönlendiriyor.

  Abandoned Church and Presbytery

  Garret Mason’ı takip edin. Kiliseyi terk edince hemen karşınızdaki eve girin ve içerisinde şömine bulunan ana odayı bulun. Etraftaki küveti, heykeli ve cinayet silahlarını inceleyin. Merdivenden aşağı inerek Garrett Mason’ı kovalamaya devam edin. Ateş ettiğinde sürekli saklanın ve takibe devam edin. En son olarak merdivenlerden yukarı çıktığında hemen peşinden gitmeyin ve 20-30 saniye kadar bekleyin çünkü merdivenden çıkar çıkmaz pompalı tüfekle kafanıza sıkıveriyor. Aradaki zamanı ayarlayın ve yukarı çıkın. Garret’i öldürün ve seri katil davasını çözmüş olun. Tebrikler Ad Vice masasına terfi ettiniz.

  Bölüm 4: Ad Vice Desk görevleri

  Görev 1: The Black Caesar

  Crime Scene

  Yerde bulunan cüzdanı alın ve içerisinde bulunan rakam yazılı kağıdı inceleyin. Ardından yerde gördüğünüz bütün the Black Caesar patlamış mısır kutularını inceleyin. Özellikle alt kısımlarına bakmayı unutmayın. Masanın üzerinde bulunan resme bakın. Cornell Tyree’nin gömleğinde bulunan radyo istasyonu notunu alın. Cornell Tyree yerde yatan maktulümüz bu arada. Ardından Oturma odasının köşesinde bulunan morfin iğnelerine bakın. Mutfağa gidin ve patlamış mısır kutularını inceleyin. Alt kısmına baktığınızda morfin bantlanmış olduğunu göreceksiniz. Dışarı çıkın ve apartmanın karşısında bulunan Black Caesar Food Hut’a gidin.
  Black Caesar Food Hut

  Sizden kaçmaya başlayan siyahi arkadaşı çatıya kadar kovalayın ve yakalayıp tutuklayın. Yemek dükkanının içerisine gidin ve rakamları inceleyin. Trompet çantasında bulunan Blue Room giriş kartını ve karton kutuda bulunan morfini inceleyin. Fleetwood Morgan ‘ı sorgulayın. Cevaplar:

  Morphine overdose victims: Yalan – Morphine for distribution
  Numbers slips recovered: Şüpheli

  Telefona gidin ve Jermaine Jones’in adresini öğrenerek bahis dükkanına gidin.

  Jones’ Booking Agency

  Jermaine ile konuşun ve odanın köşesinde bulunan radyonun yanına gidin. Radyonun frekansını 275FM’e ayarlayıp sesini açın. Jermaine’in adamlarını dövün ve Ramez Removals etiketini, numara slibini, nakit parayı ve morfin şırıngalarını inceleyin. Ardından sorgulamaya geçin.

  Army surplus morhpine: Şüpheli
  Involvement of “Ottie”: Yalan – Distributon identified
  Link to Ramez Removals: Şüpheli

  Telefonu kullanın ve Ramez Removals’ın adresini öğrenin ardından Numbers Operation’a doğru yola çıkın.

  Numbers Operation

  Slot makinesine gidin ve sırasıyla vişne, çan ve WIN yazısını görene kadar döndürmeye devam edin. Doğru gelen bir ikon görüseniz altındaki düğmeye basarak sabitleyebilir ve işinizi kolaylaştırabilirsiniz. Benim tesadüftür ki ikinci seferde doğru kombinasyonu tutturdum. Her neyse, slot makiensi açılacak ve içerisinde bulunan numara slibini, morfin şırıngalarını ve Ramez Removals ile ilgili ipucunu alın. Merlon Ottie’yi kovalayın ve yakalayın. Kutusunu açın ve IOU notunu alarak sorgulayın.

  Army surplus morphine: Yalan – Finkelstein identified
  IOU note from Jose Ramez: Doğru

  Ramez Removals

  Removals kamyonunu takip edin ve partnerinizin lastiklerini vurmasına izin vermek için iyice yakın sürün. Mobilya deposuna girdiğinizde 7. gazeteyi okuyun ve masanın üzerinde bulunan her şeyi inceleyin. Yürürken gelen “çıp çıp” seslerinden sulu bir zemine bastığınızı anlayacaksınız. Suyu takip ederek binanın önünün kutularla kapalı olduğunu görünce arka taraftan dolaşın ve vinci kullanmak için merdivenlerden yukarı çıkarak vincin yanına gidin. Vinçle yalnızca tek bir kutuyu alarak binaya girişi sağlayabiliyorsunuz o yüzden çok uğraşmanıza gerek yok. Doğru kutuyu alıp bıraktığınızda ortağınız koşmaya başlayacak ve doğru kutuyu aldığınızı anlayacaksınız. Ardından aşağı inerek soğuk odaya girin ve buz küplerini inceleyin. Silahınızı çekip buz küplerini kırın ve morfini inceleyin. Ara videodan sonra Jose Ramez’i yakalayın ve öldürün.
  Polar Bear Ice Co.

  Lenny Finkelstein’i takip edin ve yolda bulunan korumalarını öldürün. Lenny’i de öldürün ve askeri kutuları bulduğunuzda birinci görevi bitirmiş olacaksınız.

  Görev 2: The Set Up

  American Legion Boxing Stadium

  Albert Hammond’un dolabında bulunan bahisçilerin bahis oranlarının yazılı olduğu kağıdı inceleyin. 8. gazeteyi oturağın üzerinden alarak okuyun. Dışarı çıkıp bir telefon bulun ve adresi öğrenin.

  Hotel El Mar

  Defteri açın. Aradığınız isim Winston Churchill. Üzerine tıklatın ve 207 numaralı odaya çıkın. Çöpte bulunan telegram’ı inceleyin. Dolapta bulunan sinema biletini, Candy Edwards tarafından doldurulan dergi kuponunu ve komodinde duran bahisçilerle ilgili kağıdı inceleyerek dışarı çıkın.

  Aleve Motel (Candy Edward’ın Adresi)

  Carlo’yu bayıltın ve cebinde duran bıçak ile not defterini inceleyin. Makyaj masasından Cunard Ascania kartpostalını ve otobüs biletini alın. Candy Edwards’ı sorgulayın.

  Whereabouts of Hammond: Yalan – Magazine coupon
  List of odds recovered: Yalan – Bookmaker’s payouts
  Plans to leave town: Şüpheli

  Candy Edwards’ı aradaki mesafeyi koruyarak takip edin ve takip ederken oyunun size söylediği gibi gazeteli masalarda ya da telefon kulübelerine girerek “incognito” moduna girmeden takibi bitirebilirseniz “The Moose” achievement’ını alacaksınız.

  First Bookmaker’s Office

  Kalemi kullanarak defterde yazan ipucunu ortaya çıkarın ve dışarı çıkın.

  Examiner Drugstore

  Yellow Cab Co.’nun kartını alın ve telefondan arayarak taksinin numarasını öğrenin. Mervin ile konuşun ve Ray’s Bookmakers’ın adresini öğrenin. Arabanıza binin ve Ray’s Bookmakers’a gidin.

  Ray’s Bookmakers

  Sarı taksi 179’u takip edin.
  Interstate Bus Depot

  Candy’i banyoya kadar takip edin. Candy vurulacak. Yerde duran revolver’i ve sinema biletini inceleyin.

  Egyptian Theatre

  Carlo’yu ve diğer iki adamı öldürerek davayı çözümleyin.

  Görev 3: Manifest Destiny

  The 111 Club

  Arka tarafta bulunan odada Valor sigaralarının bulunduğu sandığı inceleyin. Ardından duvara yaslanmış duran BAR tüfekleri inceleyin. Bowe’nin cesedi, Bittleston’un cesedi ve ceplerinde duran morfini inceleyin. Ardından Trompet kutusunu inceleyin. Kutuyu açmak için üç çubuğu da kaldırıp bırakmanız gerekiyor. Açıldıktan sonra, içerisinde bulunan Blue Room giriş kartını ve morfini inceleyin. Hostesi sorgulayın.

  111 Club shooting incident: Şüpheli
  Knowledge of McGoldrick: Doğru
  The Blue Room

  Elsa Lichtmann’ı sorgulayın.

  Army surplus morphine: Şüpheli
  Morphine overdose victims: Şüpheli
  Elsa Lichtmann’ın taksisini otele kadar takip edin.

  The Mocambo Club

  Mickey Cohen ile konuşun.

  Finklestein drug operation: Şüpheli
  111 Club shooting incident: Şüpheli

  Hollywood Police Station

  Harold Caldwell ile konuşun. Manifestoyu açın ve kırmızıyla işaretlenen Valor sigaralarıyla BAR’lara bakın.

  Bus Shooting

  Binanın arkasına koşup yangın çıkışna tırmanın,ve keskin nişancıyı öldürün. Silahını inceleyin ve ceketinin cebinde bulunan kitabı inceleyin. Felix Alvarro’yu sorgulayın.
  Informed of Coolridge heist: Şüpheli
  Motive for shooting: Yalan – Sniper’s pocketbook

  Jack Kelso’nun adresini öğrenmek için telefona gidin.

  Kelso’s Apartment

  Jack Kelso’yu alın.

  Hollywood Police Station

  Jack Kelso’yu sorgulayın.

  Army surplus morphine: Şüpheli
  Ex-Marine McHoldrick: Doğru
  Arms stolen from Coolridge: Şüpheli
  SS Coolridge robbery: Şüpheli

  Robert’s Diner

  Silahlı şüphelileri takip edin ve arabadan çıkana kadar takibe devam edin.
  Allewway Crime Scene

  İki silahlı şüpheliyi öldürün. Yerde duran 9. gazeteyi okuyun. Cesetleri inceleyerek cebinde duran not defteri ve manifestonun kopyasını alın.

  Grauman’s Chinese Theatre

  Yine herkesi kovalayın ve öldürün.

  Hollywood Post Office

  Herkesi vurun. Walter Beckett’in elinde duran Polay Bear Ice Co. Kartını alın ve itirafını dinleyin. Michael Driscoll’un ceketini arayın ve notru okuyarak Sheldon ile Cohen’in buluşacağını öğrenin.

  Meeting Place

  Mafyanın elemanlarını öldürün.

  Hollywood Police Station

  Courtney Sheldon’ı sorgulayın.

  6th Marines being targeted: Yalan – Shooter’s notebook
  SS Coolridge robbery: Yalan – Beckett’s confession
  Ara video girecek ve Cole’un rütbesi alınacak. Fakat bu zaten oyunun hikayesine göre olması gereken şey olduğundan korkmanıza gerek yok.

  Bölüm 5: Arson Desk Görevleri

  Görev 1: The Gas Man

  Steffens House Fire

  Çitlerin yanında duran su ısıtıcısını inceleyin. Matthew Ryan tarafından bakım yapıldığını öğrenin. Don Steffens’i sorgulayın.

  Travel competition: Doğru
  Suburban Redevelopment: Şüpheli

  Telefonla Suburban Redevelopment Fund’ın adresini öürenip Sawyer House Fire’a yola çıkın.

  Sawyer House Fire

  Coroner ile konuşup cesetleri inceleyin. Evin önünde duran regülatör valfını inceleyin.Joanna ile konuştuktan sonra Herbert Chapman’ı takip edin ve yakalayın.
  Gulliver’s Travel Agency

  Kayıt defterinde Steffens ve Sawyer ailelerinin isimlerini buılup üstlerine tıklatın. Sorguya başlayın.

  Suburban Redevelopment

  Buraya gittiğinizde Elysian Fields’ın çalışma alanı olduğunu göreceksiniz. Ofisin içine girip masadan ipucunu alın ve Fire Station NO.32’ye doğru yola çıkın.

  Fire Station No.32

  Lynch ile konuşup InstaHeat Model 70 ve Reginald Varley ile ilgili ipuçlarını öğrenin. Soldan sağa sırasıyla Pilot light, Regulator Valve, Balloon, Mosquito Coil’i yerine yerleştirin.

  InstaHeat Factory

  Sekreter ile konuşun ve Rasic’in ofisine çıkarak sorguya başlayın.

  InstaHeat Model 70: Şüpheli
  Heater service history: Yalan – Heater serviced by Ryan
  Ivan’ın telefonunu kullanın ve herkesin kriminal geçmişini öğrenin. Ivan ile konuşup üç kişinin de adresini öğrenin. Ardından dolapları inceleyerek bütün ipuçlarını gözden geçirin ve arabanıza binin.

  Clemen’s Worksite

  Knowledge of Varley: Şüpheli
  Employment with InstaHeat: Şüpheli
  Knowledge of Ryan: yalan – Clemen’s anarchist pamphlet

  Varley’s Worksite

  Reginald Varley’i takip edin ve yakalayın.

  Ryan’s Worksite

  Matthew Ryan’ı yakalayın.

  Wilshire Police Station

  Interview Room 2’ye gidin ve Reginald Varley’i sorgulamaya başlayın:

  Work at Sawyer residence: Yalan – Heater serviced by Varley
  Suburban Redevelopment: Yalan – Walter Clemens’ statement
  Instaheat Model 70: Yalan – Mosquito coils

  Interview Room 1’e gidin ve Matthew Ryan’ı sorgulayın.
  Anarchist literature: yalan – Ryan’s anarchist pamphlets
  InstaHeat Model 70: Yalan – Ivan Rasic’s statement
  Suburban Redevelopment: Şüpheli
  Attempted murder charge: Yalan – Ryan’s criminal record

  Matthew Ryan’ı suçlayın ve davayı çözmüş olun.

  Görev 2: A Walk In Elysian Fields

  House Fire

  Yanmış ailenin cesetlerini inceleyin. Evin içerisinde yerde duran yanık fotoğrafa bakın ve dışarı çıkın. Ön bahçede bulunan 10. gazeteyi de okuyun. Evin yan tarafına gidin ve su ısıtıcısını inceleyin. Yan komşunun evinin önünde bulunan sigara izmaritlerini ve ayak izlerini inceledikten sonra Dudley Forman’ı yani komşuyu sorgulamaya başlayın.

  Suspicious activity: Şüpheli
  Morelli fire witness report: Şüpheli
  Planned demolitions: Şüpheli
  Promotional travel contest: Doğru

  Elysian Fields afişinden yapılmış origamiyi açarak inceleyin. Telefona gidin ve Elysian Fields’ın adresini alın ve polis şefinin oraya gitmemenizi söyleyen konuşmasını dinledikten sonra Rancho Escondido’ya doğru yola çıkın.
  Rancho Escondido

  Birkaç kişiyi dövdükten sonra evin yan tarafında bulunan tuğlaları inceleyin. Kum gibi dağıldığını ve kalitesiz çimento kullanıldığını öğrendikten sonra Elysian Fields’a doğru yola çıkın.

  Elysian Fields

  Ön tarafta duran kadınla konuşun. Merdicenlerden yukarı çıkın ve Monroe’nin sekreteri ile konuşun. Leland Monroe’yu sorgulamaya başlayın.

  Elysian linked to arsons: Şüpheli
  Promotional travel contest: Yalan – Elysian Fields flyers
  Local land acquisitions: Şüpheli
  Rancho Escondido fire: Yalan – Poor cement quality

  Monroe’nin sekreterinin verdiği kontakt listesini inceleyin. Herbert Chapman isminin üzerine tıklatın. Merdivenlerden aşağı inin ve telefonu kullanarak Herbert Chapman hakkında arama emri çıkartın. Arabanıza binin ve Chapman’ın evine gidin.

  Chapman’s Apartment

  Chapman’ın arabasında bulunan her şeyi inceleyin. Arabayı partneriniz tekerleklerini vurana dek takip edin ve Chapman’ı öldürerek davayı sonuçlandırın.
  Görev 3: House of Sticks

  California Fire&Life

  Buchwalter dosyasını ve mektubu inceleyin. Elsa Lichtmann ile konuşun.

  Disputed claim payout: Şüpheli
  Connection to Buchwalter: Şüpheli
  Motive for dispute: Doğru

  Curtis Benson’un ofisine doğru yola çıkın.

  Elysian Fields Site

  Çimento teslim fişini inceleyin. Yıkım emrini ve şirket notunu binanın içerisindeki masaların üzerini karıştırarak bulun. Dışarı çıkın ve kavga ettikten sonra Demolished Elysian Fields House’a doğru yola çıkın.

  Demolished Elysian Fields House

  Kırmızı bayraklarla işaretlenen her şeyi inceleyin. Evin arka tarafına doğru geçin ve kırılmış tahtaları birleştirerek Keystone Film Studios ipucunu öğrenin. Buldozlerle üzerinize gelmeye başladıklarında kaçmanız ve ara sıra dönüp bir iki el ateş ederek kepçesini kaldırarak yavaşlamasını sağlamanız gerekiyor yoksa kaçamazsınız. Kaçtıktan sonra Keystone Films Studios’un adresini öğrenmek için telefona gidin ve adrese gidin.
  The Keystone Film Company

  İleri gidin ve çitlerin üzerinden atlayın. Solunuzda kalan “Screening Room” a gidin. Suburban Redevelopment Fund yazan boş film kutusunu inceleyin. Projektörü çalıştırın, hızı normal hıza ayarlayın ve netlik ayarını yapın. Ardından filmi düz şekilde akıtmaya başlayın. Monroe, Benson, Fontaine ve diğerlerinin arasındaki ilişkiyi size anlatacak olan filmi izleyeceksiniz. Bu filmi kim neden çekmiş orası ayrı bir merak konusu tabii ama olsun. Her neyse, dışarı çıkın ve solunuzda kalan çitlerin üzerinden atlayarak odun teslim notunu ve “Inferior quality lumber” ipucunu odun yığınının üzerinden öğrenin. Tekrar geri dönün ve telefona giderek Curtis Benson ve Elsa Lichtmann’ı arayın.

  The Blue Room

  Burada yapacak bir şeyiniz yok, yalnızca ara videoyu izliyoruz.

  Elysian Fields Site Two

  Evin içerisine girin ve yanıp sönen ışığın olduğu odayı bulun. Monroe’nun adamları gelecek ve nek adar dövüşürseniz dövüşün her şekilde kaybedeceksiniz. Ara videodan sonra aracın bagajından atlayacaksınız ve kısa yolları kullanarak hızlıca Elsa’nın evine ulaşmaya çalışacaksınız. Burada başka bir yol daha izleyebiliyorsunuz aslında. Bagajdan atladığınız anda önünüzde duran arabayla ilk mafya elemanını öldürün ve onun silahını alarak diğer ikisini de vurun. Bu sayede acele etmenize gerek kalmayacaktır. Elsa’nın apartmanına ulaştığınızda ara video girecek ve bu görev de sona erecek.
  Görev 4: A Polite Invitation

  Medical Clinic

  Videodan sonra klinikten dışarı çıkın ve Curtis Benson’un evine gidin.

  Curtis Benson’s Apartment

  Merdivenlerden yukarı çıkın ve sola dönerek Benson’un kapısını bulun. İçeri girdikten sonra masada duran sigorta anlaşmasını ve hisse sertifikalarını inceleyin. Yatak odasının kapısını tekmeleyerek içeri girdiğinizde 13 yaşında bir kızın yatakta uzandığını göreceksiniz. Curtis Benson sübyancıymış onu öğrenmiş oluyoruz. Kız giyinip gidecek ve siz Curtis Benson’u sorgulayacaksınız.

  Motive for fraud: Yalan – Share certificate
  Suburban Redevelopment: Yalan – Insurance Agreement
  Buchwalter case settlement: Şüpheli

  California Fire & Life’a doğru yola çıkın.

  California Fire & Life

  Masanın arkasında duran asansöre binin ve ofisinize girin. Dava dosyasını açın ve yazan koordinatların üzerine tıklayın. Ardından dosyanın sağında duran pembe kağıttaki “February 23rd, 1947 for 3500$” yazısının üzerine tıklayın. Hall of Records’a doğru yola çıkın.
  Hall of Records

  Eddie Adams ile konuşun ve merdivenlerden yukarı çıkıp sola dönün. Land Registry Office tabelasını takip ederek içeri girin. Masada oturan adamla konuşun ve sizi Suburban Redevelopment Fund’un detaylarını içeren dosyayı bulmaya götürmesini izleyin. Şirket kayıtlarını açın ve sayfayı çevirerek Suburban Redevelopment Fund’u bulun. Courtney Sheldon’ın adının üzerine tıklayın ve dosyayı kapatın. Land Plotter isimli haritavari aleti kullanarak koordinatları “Latitude: 034”04’29, Longitude: 118”17’58 34” e ayarlayın. Elysian Lot No: 1876988’i öğrenin ve hesap makinesiyle bu rakamı 90.000’e bölün. Az önce kayıt defterini incelediğiniz rafların olduğu yerde “U” sekmesini bulun ve Land Value Record Book’u açarak 1876988’i bulun üzerine tıklayın. Bu alan Randall Jones adına kayıtlı. İşiniz bittiğinde ve dışarı çıkmaya çalıştığınızda Monroe’un adamları gelecek ve öldüreceksiniz. Ardından Kelso’nun evine doğru yola çıkın.

  Kelso’s Apartment

  Telefona bakın ve Leland Monroe ile konuşun. Sizi evine davet edecek.

  Leland Monroe’s Mansion

  Evin içerisine girene kadar herkesi öldürün. Evin içerisine girin ve burada da aynı işleri tekrarlayarak Monroe’nun odasını bulun. İçeri girdiğinizde masanın arkasında bulunan 11 numaralı gazeteyi okuyun. Fotoğrafa bakın ve masanın üzeirnde duran ev sahipleri listesine bakın. Monroe’nun kapatmaya çalıştığı kasayı inceleyin ve içerisinde duran polis raporu, ödemeler için not defteri ve hisse sertifikalarını inceleyin.
  Dava ara videodan sonra sona erecek.

  A Different Kind of War

  Rapid Exterminators

  Bob Marshall ile konuşun ve Rapid Exterminators’ın aradığınız yer olmadığını öğrenin. Üzülmeyin buraya boşuna gelmediniz çünkü masada duran 12 numaralı gazeteyi okuyacaksınız.

  Nuclear Bug & Rodent Control

  Travis Horninbook ile konuşun ve doğru yerin burası olmadığını öğrenin.

  Westlake Pest Control

  Kundakçının adresini öğrenmek için William Purdy ile konuşun.

  Dr. Fontaine’s Surgery – Bir gün önce

  Ofisin dışında bulunan morfin kabinine bakın. Ofisin içerisine girin ve kapının hemen yanında duran şantaj kağıtlarını inceleyin. Masada duran boş kağıdı ve gazeteyi inceleyin. Bu sayede yapılacka yeni yol inşasının haritasına ulaşacaksınız. Masada duran 13 numaralı son gazeteyide okuyun. Yerde yatan Dr. Fontaine’in boynunu ve biraz ilerisinde duran kristal küreyi inceleyin.
  Ranch Bunkhouse – Bugün

  İçeri girdiğinizde sağınızda duran alev silahını inceleyin. Origamilerle dolu odaya koşun ve duvardaki Okinawa fotoğrafları ile origamileri ardından da odanın diğer köşesinin duvarında bulunan LA River Tunnels haritasını inceleyin.

  Wilshire Police Station

  Jack Kelsoyu LA River Tunnel’e kadar sağ salim ulaştırın.

  LA River Tunnels

  Lağıma doğru devam edin ve önünüze çıkan herkesi öldürün. Bir noktada suya atlayıp odanın diğer tarafından devam etmeniz gerekecek. Burada bir oda dolusu otomatik silahla karşılaşacaksınız. İstediğinizi alın ve devam edin. Yeniden bir islah odasına geleceksiniz. Buradan alev silahını alın ve yola devam edin. Elsa’nın içerisinde olduğu odayı bulana dek tünelleri araştırmaya devam edin ve ara videoyu izleyin.

  Chichester Chapel

  Son videoyu izleyin. L.A. Noire’ı bitirmenin tadını çıkarın. Credits ekranından sonra bir arka plan hikaye videosu daha olacak kaçırmayın.

  Alıntıdır.
  Konu Pokexec tarafından (07-06-2012 Saat 12:26 ) değiştirilmiştir.
  Her Türlü PS3
  Konularında Yardımcı Olabilirim


  PS3 Slim 250 GB TB CFW 2 3.55
  iPhone 3GS 5.1.1 JB


  PS3 OYUN İSTEK İÇİN TIKLAYIN

  PS3 Kırık Link Bildirim İçin TIKLAYIN

  PREMİUM ACCOUNT BLOG İÇİN TIKLAYIN


 2. Pokexec Bu Konu İçin Teşekkür Edenler Listesi

  Duras (07-06-2012)

 3. #2

  • Offline
  • Yeni Üye

  Üyelik tarihi
  Sep 2012
  Mesajlar
  1
  Teşekkür Et
  0
  0 Konusuna 0 Teşekkür Almış
  çok yararlı oldu şu son görevdeki Ranch Bunkhouse evde nerdeyse korkudan altıma işiyordum çok korkunç bir ev içerde kimsenin olmadığını bildiğim halde insan tırsıyor işte

 4. #3

  • Offline
  • Aktif Üye

  Üyelik tarihi
  Aug 2012
  Mesajlar
  108
  Teşekkür Et
  79
  4 Konusuna 4 Teşekkür Almış
  büyük iş yapmışsın. daha oyunu oynamadım. oynamayı düşünüorum ama.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •